Volejte zdarma 800 108 999 v pracovní dny od 08:00 do 15:00
POŠTOVNÉ A BALNÉ NEÚČTUJEME, JSME VÝROBCI,
OBJEDNÁVKY EXPEDUJEME NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN
14. Únor 2016
Příčinou kožních nečistot jsou, kromě jiných faktorů, často duševní problémy a nevyrovnanost. Na psychický stav reaguje kůže vysoce citlivě. Při smutku kůže vypadá spíš zesinale a matně, pod vlivem stresu a při pracovním přetížení dostává hektický lesk a rudé skvrny. V pozitivním smyslu to platí také. Lidé, kteří jsou mimořádně šťastní a vyrovnaní, mají většinou bezproblémovou, zářivou pleť. Kůže nedovede lhát a je jasné, že žádný orgán není tak silně závislý na duši jako právě ona. Reaguje na každou stresovou situaci nepatrnou změnou napětí, kterou lze dokonce změřit.
Zlo se často plíží pomalu a nepozorovaně a může jím být zloba, závist anebo také nevhodná strava.
V trávicí soustavě se odehrává zhodnocování živin. Potrava se štěpí na jednotlivé stavební kameny, které jsou pak transportovány krví do celého těla. Je-li žaludek trvale přetěžován špatnou stravou, nemůže docházet k optimálnímu průběhu trávicích procesů a celý organismus je pak nedostatečně zásobován živinami. Toto se nejčastěji projevuje právě na pokožce, která je méně kvalitní, objeví se vřídky, skvrny, kůže začne být mastnější nebo naopak sušší. Zranění se špatně hojí a kůže svědí. Přecitlivělá pokožka se sklonem k tvorbě vyrážky a pocitům svědění může být projevem chronické „lenosti“ střev a zácpy. Za tím vším se většinou skrývá deficit mastných kyselin, vitamínů A, B6, C, E a stopového prvku zinku.
Své kůži můžete prospět potravinami, které obsahují hodně živin, vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Dodáte ji vitalitu, pružnost a mladý vzhled.
V našeho jídelníčku je vhodné omezit maso a uzeniny, prudce opečené maso (zejména vepřové), tučné maso a tučné uzeniny (šunka, špek), uzené ryby, silně upražené a smažené pokrmy (např. grilované na dřevěném uhlí), překořeněná a přesolená jídla, tučné a cukr obsahující omáčky a dresingy (např. majonézy), rychlé občerstvení: karbanátky, smažené brambůrky apod., sladké potraviny: např. čokoláda, bonbony, zmrzlina, zákusky, slazené nápoje, nápoje a jídla s chemickými přísadami.
Samozřejmě tyto potraviny můžeme konzumovat, nemusíme se jim striktně vyhýbat, nicméně je dobré mít na paměti, že není dobré to s nimi přehánět.
Do našeho jídelníčku je dobré zařadit zeleninu, vhodná je např. karotka, česnek, červená řepa, celer, cibule, saláty, např. listové (polní salát, zelný salát, čekanka), čerstvé bylinky např. petržel, pažitka, rozmarýn, bazalka, klíčky, výhonky, ovoce, např. ananas, meruňky, jahody, kiwi, melouny, citrusové plody, jablka, pivní kvasnice, játra, pšeničné otruby, ryby, pstruzi, , mořské ryby (sledi, makrely), slunečnicová semena, vlašské ořechy, mandle, celozrné obiloviny .
K přátelů kůže patří také antioxidanty - látky chránící buňky a strukturální molekuly kůže před volnými radikály (tzn. před oxidativním stresem). Mezi tyto látky patří beta-karoten, vitamíny C a E, zinek, selen, zelený čaj (epigallo-katechin-3-gallát (EGCG))
K látkám vyživujícím kůži patří zejména kolagenní peptidy, kobylí mléko, kyselina hyaluronová, vitamíny, mikroprvky...
Kolagenní peptidy Gelita® jsou enzymaticky naštěpené fragmenty kolagenu, vláknité bílkoviny tvořící těla všech živočichů, která představuje 30 % všech tělních bílkovin, má velký význam pro strukturu a integritu našich těl, v rostlinné říši se nevyskytuje vůbec a je přirozenou složkou pokožky tvořící 70 % škáry, hlavní vrstvy kůže,
Kyselina hyaluronová je významnou složkou kůže,
Kobylí mléko je přírodním zdrojem látek s harmonizačními a regeneračními účinky.
Složení kobylího mléka je velice odlišné od složení mléka kravského, je však velmi podobné lidskému mateřskému mléku. Některé charakteristiky kobylího mléka jsou velice zajímavé pro lidskou výživu. Jedná se o tzv. albumino-globulinové mléko. Jeho podobnost s mateřským mlékem je nejvýznamnější právě v obsahu IgA (specifický imunoglobulin) a lysozymu, látek důležitých pro posilování vlastních obranných mechanismů – imunity. Kobylí mléko obsahuje stejně imunoglobulinů a mléčného cukru jako mléko mateřské, 2x více mléčného cukru a pouze polovinu tuku než kravské. Přestože je obsah celkového tuku a cholesterolu v kobylím mléce nízký, obsah esenciálních mastných kyselin (kyseliny linolové, linoleové a arachidonové) je vysoký, což je pro lidský organismus velmi výhodné. Největší množství těchto esenciálních mastných kyselin se spotřebuje na tvorbu buněčných a intracelulárních membrán.
Kobylí mléko je zdrojem mnoha vitamínů, zejména vitamínů A, B1, B6, B12, C, E, dále obsahuje minerální látky a stopové prvky (především vápník, hořčík, fosfor, železo, mangan, měď).
Arvensil - Přeslička rolní obsahuje křemík, Zelený čaj, Ostropestřec mariánský jsou užitečné tradiční byliny,
Vitamín A přispívá k péči o normální pokožku a sliznice,
Riboflavin – Vitamín B2 přispívá k péči o normální pokožku a sliznice a k ochraně buněk před oxidativním stresem – antioxidant,
Vitamín B5 – Kyselina pantotenová přispívá k redukci únavy a vyčerpání a k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů, vitamínu D a některých neurotransmiterů,
Vitamín B6, B12 přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu, k redukci únavy a vyčerpání a normální funkci imunitního systému,
Biotin přispívá k péči o normální kůži, sliznice a vlasy,
Vitamín C přispívá k normální formaci kolagenu pro normální funkci kůže, k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před oxidativním stresem – antioxidant,
Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem – antioxidant,
Selen přispívá k péči o normální vlasy a nehty, k ochraně buněk před oxidativním stresem – antioxidant,
Jód přispívá k péči o normální pokožku a k normální produkci hormonů a funkci štítné žlázy,
Měď přispívá k péči o normální pojivové tkáně, k normální pigmentaci pokožky a vlasů, k ochraně buněk před oxidativním stresem – antioxidant,
Zinek přispívá k normálnímu metabolismu vitamínu A, k normální syntéze bílkovin, k normální funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem – antioxidant, přispívá k péči o normální kůži, nehty a vlasy.
- specifická superkomplexní formule pro citlivou, namáhanou, suchou i mastnou pleť, ke komplexní výživě kůže zevnitř
Balení 30 denních dávek, 360 kapslí
Optimální doba užívání DERMATIN® Orling je alespoň 2 až 3 měsíce. Dávkování: Dospělí: 6 kapslí 2x denně ráno a večer, děti od 12 let: 3 kapsle 2x denně ráno a večer. Doporučenou denní dávku nepřekračujte. Je výhodné tuto kúru během roku zopakovat 2 až 3x. Voda hydratuje kolagenní vlákna kůže. Proto dodržujte pitný režim, optimální je pít 0,03 l čisté vody na kg hmotnosti člověka pro hydrataci kožního kolagenu.
Kde nás najdete?
ORLING s.r.o.
Na Bělisku 1352
562 01 Ústí nad Orlicí
IČ: 45535868
DIČ: CZ45535868
Firma zapsána v OR vedeném Krajským soudem
v Hradci Králové, spisová značka C1573
Kontaktujte nás
Užitečné odkazy