Volejte zdarma 800 108 999 v pracovní dny od 08:00 do 15:00
POŠTOVNÉ A BALNÉ NEÚČTUJEME, JSME VÝROBCI,
OBJEDNÁVKY EXPEDUJEME NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN
06. Březen 2017
SPECIFICKÁ SUPERKOMPLEXNÍ FORMULE
pro „těžké nohy“ a podporu pružnosti cév
KE KOMPLEXNÍ VÝŽIVĚ CÉVNÍHO SYSTÉMU
Cévy rozvádějí krev a lymfu v lidském těle. Jejich stěny tvoří především kolagen typu III. Během stárnutí organismu se objeví v cévách i kolageny typu I, IV,V a to v různém poměru, které nejsou tak pružné jako kolagen typu III.
Během stárnutí tedy dochází k patologickým změnám ve vlastní syntéze typů kolagenu a dochází ke tvrdnutí, kornatění cév a také vzniku různých onemocnění cévního systému. Patří sem i onemocnění žil dolních končetin.
Onemocnění žilního systému dolních končetin patří celosvětově k nejrozšířenějším zdravotním poruchám. Chronická žilní insuficience s různým stupněm závažnosti postihuje 10 – 50 % dospělé populace. Dle různých různých epidemiologických studií lze konstatovat, že asi 25 – 30 % žen a 10 – 20 % mužů má varixy neboli křečové žíly. Zatímco mladým a pohybově více aktivním se žilní problémy většinou vyhýbají, kolem šedesátého roku věku je dle statistik těmito obtížemi postižena zhruba polovina populace.
Co je to chronická žilní nedostatečnost ?
Chronická žilní nedostatečnost neboli insuficience je patofyziologický stav, při kterém jsou porušeny mechanismy návratu žilní krve z dolních končetin k srdci. Výsledkem je zvýšený žilní tlak v dolních končetinách, což se projevuje zpočátku jen nepříjemnými příznaky, jakými jsou pocit tíhy v nohou, únava nohou, pocit napětí, noční křeče, brnění a jiné další nepříjemné pocity.
Postupně dochází k přenosu žilního přetlaku i do malých cév a kapilár, což má za následek vznik otoku nohou, později i zhoršenou výživu kůže, přibývání pigmentací kůže, její oslabování a špatné hojení až po vznik bércového vředu žilního původu. Nepříjemné příznaky narůstají v průběhu dne, zvláště v teplém prostředí, a naopak se zmírňují nebo zcela mizí přes noc. Také ve dnech pracovního volna a o dovolené si tito lidé sami všimnou, že při větší pohybové aktivitě jejich obtíže vymizí.
Rizikové faktory chronické žilní nedostatečnosti
Je známa široká škála rizikových faktorů, které se podílí na vzniku křečových žil. Významnou roli hraje dědičnost. Vydouvání žilní stěny je v tomto případě způsobeno vrozenou poruchou tvorby kolagenu. Kolagen je bílkovina, která se podílí na pevnosti cévní stěny. V křečových žilách je méně kolagenu typu III než v žilách normálních, a proto jsou jejich stěny slabší a snáze se rozšiřují. Patologické změny v křečových žilách jsou způsobeny jednak genetickými faktory a také degenerativními procesy kolagenu, kdy dochází ke změně tvorby kolagenu z majoritního typu III na typy jiné, méně pružné.
Proto má smysl podporovat regeneraci žilního kolagenu typu III kolagenními peptidy, které vyživují buňky pojivových tkání a stimulují je k tvorbě fyziologického typu kolagenu.
Chronická žilní nedostatečnost také nepochybně souvisí s moderním stylem života, který je charakterizován nedostatkem pohybu, dlouhým sezením anebo dlouhým stáním při výkonu povolání. Mezi osoby, trpící tímto onemocněním, patří proto lidé, kteří většinu pracovního času sedí nebo ti, kteří vykonávají práci ve stoje, obzvláště práci, která je spojená se zvedáním těžkých břemen.
Mezi další rizikové faktory patří obezita, hormonální změny v těhotenství, antikoncepce či hormonální léčba a kouření.
K ovlivnění nepříjemných příznaků chronické žilní insuficience je možno užívat medikamentózní léčbu, podávání tzv. venofarmak.
Venofarmaka jsou přírodní látky, semipřírodní nebo jde o chemické substance. Některá kombinují v jedné tabletě více složek. K nejdůležitějším venofarmakům přírodního původu patří bioflavonoidy a glykosidy, existuje ale i řada dalších výtažků z rostlin (Ginkgo biloba, výtažky z listů hroznů, borůvek, grapefruitu).
Venofarmaka obecně podporují kvalitu cévních stěn, zlepšují jejich pevnost i pružnost, čímž dochází ke správnému proudění krve. Některé látky snižují otoky, mírně snižují krevní srážlivost, působí protizánětlivě, zlepšují tok lymfy (lymfatickou drenáž) a zvyšují pružnost cév.
Hlavní indikací venofarmak jsou edémy a symptomy, které jsou v jasném vztahu k chronické žilní nedostatečnosti – tíha v končetinách, pálení nebo bolest, případně potíže v možné vazbě na ni – parestezie, noční křeče nebo neklidné nohy.
VENALIN Orling® - doplněk stravy - je zdrojem látek s nutričním a fyziologickým účinkem doplňujícím běžnou stravu a lze jej užívat ke komplexní výživě cév a kardiovaskulárního systému.
VENALIN Orling® obsahuje:
Kolagenní peptidy Gelita® vyživují kolagenní pojivové tkáně, tedy i cévy. Kolagen představuje 30 % všech tělních bílkovin a je přirozenou součástí pohybového aparátu, ale i cévních stěn. V těchto tkáních zajišťuje především pevnost a pružnost.
Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév a k ochraně buněk před oxidativním stresem.
Vitamín B6, vitamín B12 a kyselina listová přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu.
Grape seed, extrakt ze zrníček révy vinné, je silný antioxidant a přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému, upravuje krevní tlak.
Rakytník řešetlákový je antioxidant a přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému, dodává energii a odstraňuje únavu.
Přeslička rolní – Arvensil je antioxidant, přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému, podporuje jeho pružnost.
Rutin z jerlínu japonského je přirozený glykosid ze skupiny flavonoidů, označovaný někdy jako vitamín P.
Jinan dvoulaločný – Ginkgo biloba je antioxidant, podporuje oběhový systém, mikrocirkulaci krevního systému a periférní oběhový systém (oči, slyšení, normální činnost mozku).
Kopřiva dvoudomá přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému a cévní soustavy, zmírňuje pocit „těžkých nohou“, působí protizánětlivě.
Vavřín pravý působí protizánětlivě, přispívá k normální funkci oběhové soustavy a hojení.
Dávkování: 6 kapslí 2x denně nebo 12 kapslí 1x denně
Doporučené užívání: Venalin Orling® je vhodné užívat celoročně. Doporučená doba užívání je 3 měsíce. Vhodné je podávání zopakovat několikrát do roka.
Kde nás najdete?
ORLING s.r.o.
Na Bělisku 1352
562 01 Ústí nad Orlicí
IČ: 45535868
DIČ: CZ45535868
Firma zapsána v OR vedeném Krajským soudem
v Hradci Králové, spisová značka C1573
Kontaktujte nás
Užitečné odkazy